KRYVBAS-INFO

Главная » Україна » Верховна Рада посилює відповідальність за злочини проти журналістів

Верховна Рада посилює відповідальність за злочини проти журналістів

Верховна Рада України у середу, 4 листопада, підтримала у першому читанні Проект Закону № 3633 про посилення відповідальності за напади на журналістів. «За» проголосували 305 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності — карається штрафом від 8 500 до 17 000 грн або арештом на строк до 6 місяцівабо обмеженням волі на строк до 3 років

Штрафом від 17 000 до 34 000 грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років карається вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю.

Штрафом від 34 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого караються дії, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб.

Наразі штраф за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів карається штрафом у розмірі 850 грн. За вплив на журналіста у будь-якій формі  з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю передбачено штраф у розмірі до 3 400 грн. Якщо дії були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, то штраф складає від 3 400 до 8 500 грн.


Комментировать

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: